Jaskowski Jędrzej

BRANŻA: PRZEMYSŁ, ELEKTROINSTALACJE, INTELIGENTNE BUDOWNICTWO, SYSTEMY STEROWANIA, MODELOWANIE SYMULACYJNE

TEMAT PRACY DOKTORSKIEJ: HARMONOGRAMOWANIE ZLECEŃ NA PRZYKŁADZIE E-PRODUKCJI W SYSTEMIE WYCINANIA BLACH

Doktorant w badaniach zajmuje się modelami symulacyjnymi z wykorzystaniem oprogramowania Plant Simulation. Badania skierowane są głównie w kierunku zastosowania metod sztucznej inteligencji w sterowaniu w pełni zautomatyzowanymi systemami wytwarzania. Zawodowo prowadzi działalność zajmującą się systemami inteligentnych budynków, elektryką oraz modelowaniem procesów produkcyjnych i doradztwem w dziedzinie zarządzania wytwarzaniem. Poza pracą zawodową hobbystycznie zajmuje się między innymi fotografią i strzelectwem. W  sporcie głównie udziela się na rowerze i badmintonie ale również gra w siatkówkę, pływa. Często wybiera się turystycznie na piesze wycieczki w okoliczne lasy i puszcze.

ZASTOSOWANIE BADAŃ W BIZNESIE:

Jędrzej Jaskowski zajmuje się badaniami symulacyjnymi z wykorzystaniem oprogramowania Plant Simulation firmy Siemens.
„Tecnomatix Plant Simulation to narzędzie do symulacji oddzielnych zdarzeń, które ułatwia tworzenie cyfrowych modeli systemów logistycznych (np. produkcji), co z kolei umożliwia sprawdzanie charakterystyk systemów i optymalizację ich wydajności. Modele cyfrowe pozwalają na przeprowadzanie eksperymentów i testowanie scenariuszy „co, jeśli” bez zakłócania pracy działających systemów produkcji lub — w przypadku procesu planowania — na długo przed ich zainstalowaniem. Zaawansowane narzędzia analityczne, takie jak funkcje analizy wąskich gardeł, statystyki i wykresy, umożliwiają ocenę różnych scenariuszy produkcji. Wyniki zapewniają informacje niezbędne do szybkiego podejmowania właściwych decyzji na wczesnych etapach planowania produkcji.
Za pomocą rozwiązania Plant Simulation można modelować i symulować systemy produkcji oraz powiązane procesy. Dodatkowo można zoptymalizować przepływ materiałów, wykorzystanie zasobów oraz logistykę na wszystkich poziomach planowania zakładów — od globalnych ośrodków produkcyjnych przez zakłady lokalne po poszczególne linie.”
Samo narzędzie jest częścią pakietu Tecnomaticx i może korzystać z baz danych pakietu Teamcenter. Dzięki takiemu oprogramowaniu oferowane przez doktoranta badania skierowane są bezpośrednio do firm przemysłowych oraz jednostek naukowych.
W pracy doktorskiej skupia się na wykorzystaniu metod sztucznej inteligencji do sterowania i zarządzania procesami produkcyjnymi. Zawodowo zajmuje się systemami inteligentnych budynków oraz elektryką.

PLANY DALSZEGO ROZWOJU:

W dalszej przyszłości doktorant ma zamiar połączyć systemy inteligentnych budynków, jako narzędzie do pozyskiwania danych, z modelami symulacyjnymi. W ten sposób będzie mógł na bieżąco śledzić co dzieje się na obiekcie, wykonać symulacje rozważanych rozwiązań zaistniałej sytuacji i w krótkim czasie przedstawić najbardziej dogodne rozwiązania problemu.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

  1. Certyfikat Plant Simulation – Advanced
  2. Certyfikat Fibaro
  3. Współpraca handlowa z KS Automotive, APA Innovative, Fibaro