W dniu 13 września 2017 r., na polu golfowym „Modry las” w Choszcznie odbyła się konferencja Westpomeranian Greenfield - „Potencjał Inwestycyjny Pomorza Zachodniego”. Wydarzenie to było skierowane zarówno do tych przedsiębiorców, którzy już działają na terenie województwa zachodniopomorskiego, jak i do tych, którzy dopiero chcieliby poznać jego potencjał oraz sprawdzić, jakie korzyści płyną z ulokowania biznesu właśnie na tym terenie. Na spotkanie przybyli gospodarze wielu miast i gmin, starostowie i ludzie biznesu.
Celem konferencji było zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Pomorza Zachodniego, ale także utworzenie platformy współpracy i wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych między tymi, którzy już zainwestowali, a tymi, którzy planują ulokować swój biznes na tym terenie - ideę spotkania tłumaczył organizator Maciej Szabałkin.
Jak podkreślił Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, nasze województwo w ostatnim czasie zostało odkryte między innymi, jako miejsce inwestycji z branży logistycznej i tu m.in. wymienił istniejące już Zalando czy Amazon. Mówił też o polskiej przyszłości wielkiego koncernu odzieżowego Bestseller. Wyliczył, że razem firmy te dadzą ponad trzy tysiące nowych miejsc pracy. Jednak, jak zaznaczył Andrzej Przewoda, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, mogą pojawić się trudności z zatrudnieniem pracowników. Choć rynek pracy jest elastyczny to, konieczne będą działania związane z pozyskiwaniem nowych pracowników poza Polską. Zaznaczył również, że stopa bezrobocia w Polsce od kwartału jest stała i wynosi 7.1 %.
W strefie informacyjnej Pracownicy Biura Informacji i Promocji Europejskiego Funduszu Społecznego, informowali o możliwościach, jakie stwarza dla przedsiębiorców realizacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.W szczególności atrakcyjną ofertą dla biznesu stanowi Podmiotowy Systemem Finansowania (PSF) usług rozwojowych, umożliwiając przedsiębiorcy samodzielne wybranie szkolenia, kursu lub innej formy pomocy w podnoszeniu kwalifikacji i otrzymanie refundacji w wysokości od 50 do 80 % kosztów. Pracownicy Biura szczegółowo informowali o zasadach wsparcia w tym zakresie oraz dystrybuowali broszury informacyjne. W strefie tej informacji udzielali również pracownicy m.in. Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Funduszu Pomerania, Randstad i inni.