Priorytet VII
Czy w ramach konkursu nr 1/7.2.2/12 Projektodawca może złożyć więcej niż jeden wniosek?
W ramach konkursu zamkniętego nr 1/7.2.2/12 Projektodawca składa nie więcej niż jeden wniosek o dofinansowanie w ramach danego konkursu.
Czy możliwa jest w projekcie zaplanowanie zadania dotyczącego uruchomienia tzw. asystenta rodziny w ramach projektu POKL?
W ramach Podziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, możliwa jest realizacja takiego zadania. Należy jednak pamiętać, że zadanie nie może być realizowane w ramach kontraktu socjalnego.
Jaka jest minimalna wartość wkładu własnego w projekcie w ramach konkursu nr 1/7.2.1/12?
W ramach konkursu nr 1/7.2.1/12 w projekcie nie jest wymagane wniesienie wkładu własnego.
Czy konkurs nr 1/7.4/12 obejmuje tylko osoby niepełnosprawne?
Konkurs nr 1/7.4/12 skierowany jest wyłącznie do osób niepełnosprawnych.
Jaka jest definicja osób niepełnosprawnych?
Zgodnie z zapisami Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach PO KL (1 stycznia 2012 r.) niepełnosprawni to - osoby niepełnosprawne, o których mowa w Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U.z 2010 r. Nr 214,poz.1407 j.t.), w szczególności osoby z trwałą lub okresową niezdolnością do wypełniania ról społecznych z powodu stałego lub długotrwałego naruszenia sprawności organizmu, w szczególności powodującą niezdolność do pracy.
Po co stosuje się pogłębiony wywiad indywidualny?
Pogłębiony wywiad indywidualny stosowany jest zwykle w celu dotarcia do najgłębszych potrzeb i motywacji, często ukrywanych. W przypadku grup wykluczonych społecznie niezwykle skuteczną techniką jakościową może okazać się również wywiad rodzinny, który pozwala na zrozumienie, jaką rolę pełnią poszczególni członkowie rodziny w procesie podejmowania decyzji, dokonywania wyborów. Może on być przeprowadzany w diadach (2 respondentów, np. małżonkowie), w triadach (3 respondentów, czyli małżonkowie z dzieckiem), bądź z wszystkimi członkami rodziny.
zy osoba przebywająca w zakładzie karnym może otrzymać pomoc w ramach konkursu nr 2/7.2.1/11 z Poddziałania 7.2.1 PO KL?
Osoby przebywające w zakładach karnych nie mogą otrzymać pomocy w ramach konkursu 2/7.2.1/11. Dla tej grupy beneficjentów wsparcie może zostać udzielone w ramach Poddziałania 1.3.4 Centralny Zarząd Służby Więziennej - projekty systemowe
ak jest wartość stypendium dla uczestników w ramach projektu z Poddziałania 7.2.1 PO KL?
W ramach konkursu 2/7.2.1/11 osobom uczestniczącym w szkoleniach przysługuje stypendium w wysokości nie większej niż 120% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ( Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) pod warunkiem, że liczba godzin szkolenia wynosi nie mniej niż 150 godzin miesięcznie - w przypadku niższego miesięcznego wymiaru godzin, wysokość stypendium ustala się proporcjonalnie.
Czy przy pomiarze wartości wskaźnika efektywności zatrudnieniowej mogą zostać wliczone osoby, które po zakończeniu udziału w projekcie zostały skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy do prac interwencyjnych?
Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej należy mierzyć w okresie do trzech miesięcy następujących po dniu, w którym uczestnik zakończył udział w projekcie.
Dokonując pomiaru wartości wskaźnika efektywności bierzemy pod uwagę jedynie osoby, które zostały zatrudnione minimum na okres trzech miesięcy.
Przez zatrudnienie należy rozumieć podjęcie pracy w oparciu o:
- stosunek pracy,
- stosunek cywilno-prawny,
- samozatrudnienie.
Prace interwencyjne traktowane są jako jedna z form subsydiowanego zatrudnienia, możliwa do zrealizowania w ramach projektu, w związku z czym przy wyliczaniu wskaźnika efektywności zatrudnienia nie są uwzględniane osoby, które po zakończeniu udziału w projekcie zostały skierowane do prac interwencyjnych.
Strona 2 z 5 stron
< 1 2 3 4 > Ostatnia ›