Zachęcamy do wysłuchania podcastu “Zawód jak każdy inny - Nauczyciel”
Zachęcamy do wysłuchania pierwszego z serii podcastów przygotowanych przez Doradców Zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie. W każdym z nich, przybliżamy zawód lub pasję gości, których zaprosiliśmy do rozmowy.
W pierwszym naszym spotkaniu przybliżamy zawód nauczyciela. Zawód ten, kiedyś prestiżowy - elita zawodowa w społeczeństwie, zawód uznawany za szlachetny, a dzisiaj? Kim są dla nas dziś nauczyciele, belfrzy, ciało pedagogiczne? Jak ciężka jest ta praca, potwierdza stare przysłowie:
„Obyś cudze dzieci uczył”
To nigdy nie brzmiało, jak dobre życzenie. Bo rzeczywiście, nauczanie nie jest sztuką łatwą, a bywa też bardzo niewdzięczną. Ale najważniejszym czynnikiem „wartości” tego zawodu, jak podkreśla nasz gość, jest praca z żywym człowiekiem. Ale czy tylko?
Mark Twain o nauczycielach powiedział: „Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”
W naszym podcaście usłyszycie rozmowę o tym, jakie należy spełniać kwalifikacje, jakie posiadać kompetencje, kto może dany zawód wykonywać, oraz jakie cienie i blaski czekają na ścieżce zawodowej nauczyciela.
Gościem dzisiejszego odcinka jest Damian Gralak - nauczyciel historii z ponad 20 letnim stażem, a od 2 lat Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzędzicach w województwie zachodniopomorskim. Jak sam mówi, nauczanie to jego pasja, choć jak każdy zawód, ma również swoje złe strony. Opowiada zarówno o tych dobrych i złych.
Najważniejszym czynnikiem „wartości” tego zawodu, jak podkreśla nasz gość, jest praca z żywym człowiekiem. Czy tylko?
Nasz podcast tak jak wszystkie pozostałe znajduje się na kanale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w serwisie YouTube. Tworzą go doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, na co dzień wspierający osoby, dla których istotne jest budowanie świadomej ścieżki zawodowej. Jeśli chcesz świadomie budować swoją karierę zawodową – skontaktuj się z Nami.
Zapraszamy, do wysłuchania naszej rozmowy.
Więcej informacji o innych ciekawych spotkaniach (nie tylko podcastach) znajduje się również na naszym profilu w serwisie facebook@poradnictwozawodowe.wupszczecin